גני הנדיב בזיכרון יעקוב

את גני הנדיב פגשנו כאשר חיפשנו אפשרות לטיול נגיש עם עגלה, חלק גדול מהמקום מונגש ונוח ולכן בחרנו בו. בגני הנדיב יש המון מה לעשות ולראות, לדוגמא: שבילי אופניים, פעילויות לילדים, גני זיכרון, מסלולי הליכה, מרכז מבקרים גדולה ועוד…

גני הזכרון – מבין המקומות היפים שתראו, 70 דונם של גנים מטופחים כאשר בלב הגנים נמצא קברו של הברון בנימין (אדמונד) דה רוטשילד ואישתו הברונית אדלאיד (עדה) דה רוטשילד. איזור זה כולו מונגש לעגלות ונכים. במקום תוכלו למצוא את הגנים הבאים: גן הריחות: הוקם בשנת 1985 ותוכן במיוחד למען כבדי הראייה כאן כל החושים יכולים להשתתף בחוויה שבגנים. גן הדקלים: יש כאן אוסף גדול מאוד של מיני דקלים ודמוי דקלים. גן הוורדים: גן שכל כולו מעוצב בגנון צרפתי, תמצאו כאן מגוון רחב של וורדים. גן האיריסים: בלב גני הזיכרון בין גן הדקלים לגן הוורדים תוכלו למצוא את גן האיריסים. הפרח המיוחד הזה פורח בין פברואר לסוף מרץ ותוכלו לראות את כאן את: איריס הגלבוע, איריס הארגמן, איריס נצרתי ועוד… גן המפלים: הגן הזה מעוצב בסגנון איטלקי, יש כאן טראסות אבן שמשקיפות אל הים התיכון. בנוסף יש כאן גם אמפיתאטרון ואת גולת הכותרת – מערת הקבר: הברון רוטשילד ביקש להיטמן לאחר מותו באדמת ארץ ישראל אותה כה אהב. בתאריך 06/04/1954 עשרים שנה לאחר מותו עצמותיו של הברון ושל אישתו הועלו לקבל בארץ ישראל.

מסלולי הליכה – סביב גני הזיכרון יש המון אפשרויות למסלולי הליכה שונים בדרגות קושי שונות – ניתן לטייל בהם אך ורק עם מנשא. שביל הנשרים: מדובר על מסלול הליכה בדרגת קושי קשה למיטיבי לכת והוא מסומן בסימון שבילים ירוק. מדובר על ארבעה קילומטרים של הליכה שלוקח סביב השעתיים וחצי. המסלול הוא מעגלי מתחיל ומסתיים ב "כיכר ראשית השבילים". במסלול זה יש תצפית מרהיבה על מערכת כבארה – משכנם של העטלפים ועל כלוב לעופות דורסים שאינם כשירים לחיות בטבע. שביל האחוזה: מסלול נהדר שמתאים למשפחות וסימון שבילים אדום, אורך השביל הוא 4 קילומטרים והוא לוקח כשעתיים לסיים אותו. המסלול הוא מעגלי ומתחיל ומסתיים ב"כיכר ראשית השבילים". תוכלו למצוא כאן את חורבת עקב שנבנתה מתקופת הבית השני. שביל ישראל: מקטע מספר 15 בשביל ישראל העובר מהר חורשן לג'סר א-זרקא מדובר על מסלול לא מעגלי שעובר בתחומי רמת הנדיב ואורכו כ 3 קילומטרים. שביל המעיין: מסלול נהדר למשפחות בסימון שבילים כחול, אורכו כשני קילומטרים וחצי והוא לוקח כשעה וחצי עד שעתיים. מדובר על מסלול מעגלי שגם הוא מתחיל ומסתיים ב "כיכר ראשית השבילים". כאן תוכלו לפחות את מעיין עין צור שמימיו יוצאים דרך נקבה חצובה בסלע – למידע מלא על המקום לחץ כאן. גן שעשועים – ליד מבנה מרכז המבקרים יש גן שעשועים גדול, רובו בנוי מחומרים טבעיים כמו עץ וחבלים. שווה לבקר ולשבת בדשא מסביב לפיקניק משפחתי.

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "גני הנדיב" או להגיע דרך כביש 4 ואז לפנות אל כביש 653 ומשם לכביש 652 על פי בשילוט. במידה ותרצו להמשיך לטייל באיזור:

עין אביאל – נחל תנינים – מסלול נהדר שמומלץ לבקר בו גם בקיץ ואפשרי גם בחורף לחובבי זרימות. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

מאגר גלעד וגבעת הרקפות – מבין המקומות היפים שיש באיזור במיוחד בתקופת הפריחה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל תנינים – שמורת הטבע של רשות הטבע והגנים, יש כאן מסלול יבש ומסלול רטוב לימי הקיץ החמים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

פארק לאומי קיסריה – בואו לחזור אחורנית בזמן ולראות את העיר העתיקה של קיסריה עומדת אל מול נופי הים התיכון. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע חוף דור הבונים – מעבר לחופי הרחצה המדהימים שיש כאן לימי הקיץ החמים תוכלו למצוא כאן גם מסלולי הליכה ופריחה מרשימה בתקופת החורף. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com