שמורת הטבע יער יהודיה - נחל זוויתן – רשות הטבע והגנים

שמורת הטבע יהודיה נמצאת במרכז הגולן. היא הגדולה ביותר מבין שמורות הגולן ואולי אחת האהובות והמתויירות ביותר בארץ. בלב השמורה יער רחב בו עוברים נחלים, מפלים ובריכות. משמורת יהודיה אפשר לצאת למגוון גדול של מסלולים ברמות קושי שונות:

אנחנו ביקרנו בשמורת יהודיה כבר מספר פעמים, בכל פעם בהרכב מטיילים אחר ובמסלול אחר. הפעם נרחיב על נחל זוויתן. המסלולים האפשריים בנחל: נחל זוויתן עליון – המסלול הארוך – שאליו ניתן להגיע דרך הכניסה של קצרין ולסיים אותו בשמורת הטבע יהודיה – חניון יהודיה. המסלול ארוך וצריך לקחת בחשבון שהוא ייקח לכם סביב ה 5-6 שעות. במהלך המסלול נפגוש פריחה, בריכות וכמובן את מפל זוויתן שגובהו 72 מטר! נחל זוויתן עליון  – המסלול הקצר – אליו ניתן להגיע אך ורק דרך הכניסה הרשמית לשמורת הטבע יהודיה. המסלול הוא מעגלי וזמן הטיול בו נע בין שעתיים עד 4 שעות, מאוד תלוי בקצב שלכם. במסלול הזה נפגוש את חורבת הכפר שייח' חוסיין, בריכות משושי זויתן ואת מפל זוויתן. נחל זוויתן תיכון ונחל זוויתן תחתון – מסלולים ארוכים, למיטיבי לכת בלבד.

אנחנו עשינו את המסלול הקצר המעגלי של זוויתן עליון היוצא מהשמורה הרשמית. מדובר במסלול יפהפה שמתאים לכל המשפחה. אל הזוויתן אפשר להגיע בשתי דרכים שונות – תלוי במסלול שבחרתם: בכניסה הדרומית של קצרין או מהכניסה הרשמית של שמורת הטבע יהודיה – חניון יהודיה. אף אחד מבין מסלולי הזוויתן אינו מתאים עם עגלות לכן מומלץ להצטייד במנשא למגיעים עם תינוק. הכניסה בחינם למנויי רשות הטבע והגנים.

לפני הגעתכם לשמורת טבע נחל יהודיה- נחל זוויתן  – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בשמורה. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com