חג המולד כריסמס בחיפה 2020-
כל אירועי החג של החגים

מדי שנה בחודש דצמבר חיפה חוגגת את החג של החגים. החג קיבל את שמו מאחר והוא מרכז את חגיגות כל העדות יחד והוא נועד לבטא את אופיה של חיפה כעיר בעלת אוכלוסייה מעורבת. החג מתקיים בחודש דצמבר שבו יש מספר חגים המתקיימים במקביל מכל הדתות – חנוכה, חג המולד כריסמס, והרמדאן / חג הקורבן. לכבוד ציון האירועים העיר מתקשטת בסמלי הדתות ומוארת בצורה מקסימה.

דצמבר הגיע ואיתו גם המון "שמועות" המדברות על ביטול הפסטיבל. אז הפסטיבל לא מבוטל כולו, אך הוא יהיה שונה השנה. בשנים קודמות בכל סוף שבוע לאורך חודש דצמבר המושבה הגרמנית (רחוב בן גוריון) הפכה להיות הנקודה הכי תוססת בעיר – הרחוב הפך למדרחוב ענק עם המון דוכנים, בתי קפה, מסעדות, הצגות רחוב ובעיקר מיצג אורות ענק שמעיר את כל העיר – עץ כריסמס ענק ולידו חנוכיה ומיצגי סביבונים.  אז יצאנו לבדוק ואתם כבר יכולים לראות על פי תהמונות בכתבה שצולמו בדצמבר 2020 שיש קצת אווירת חג, אבל מה יהיה השנה עם הפסטיבל?

בשל הקורונה והוראות משרד הבריאות פסטיבל החג של החגים והמושבה הגרמנית לא יהיו כמו בשנים קודמות. כן אפשר לומר שהמסעדות המקומיות לאורך כל השדרה קישטו את האיזור שלהן, אך העירייה לא הציבה את העץ והחנוכיה שכל כך מזוהים עם חודש דצמבר בחיפה. אפשר לראות שיש תנועה של מטיילים לרוב ברכבים, עוברים בין הבתים, המסעדות והכנסיות באיזור המושבה הגרמנית על מנת לראות את הקישוטים שיש. אך אין ספק שזה לא כמו בשנים קודמות. נכון לרגע כתיבת שורות אלו המסעדות פתוחות ל take away  אך לא ניתן לשבת בהן.

הקישוטים השנה בחיפה יותאמו להגבלות הקורונה על מנת למנוע התקהלות יוצבו קישוטים בכנסיות, בכיכרות ובמספר שכונות שונות בעיר. פירוט המקומות המקושטים: הכנסייה הכתולית בעין דור-אלנבי, הכנסייה הורתוקוסית רחוב הפרסים, הכנסייה האנגליקנית בסנט לוקס, הכנסייה הלטינית בשדרות המגינים, כנסיית עין הים, כנסיית המלאך גבריאל בחיפה העתיקה, רחוב יפו, כנסיית בית החסק והכאורתוקסית בפל-ים, כיכר אמיל חביבי ברחוב אלנבי, כיכר המגינים (עין דור(, כיכר עבאס (דרך סטלה מאריס), מבנה בית הגפן ובימים הקרובים יקושטו מתחמים נוספים בעיר: כיכר מאירהוף בקריית אליעזר, כיכר פריז בעיר התחתית ובית הקרנות בהדר.

אירועי פסטיבל "החג של החגים" יתקיימו השנה במתכונת דיגיטלית. בין התאריכים 10-20/12/2020 מספר המשתתפים מוגבל ובהזמנה מראש דרך אתר האינטרנט של אירועי הפסטיבל. לאתר לחץ כאן. השנה מתקיימת תחרות הבית המקושט של חיפה ולמבקרים בה יש אפשרות לנסוע עם הרכב סביב השכונות ולהתרשם מהבתים המקושטים.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com