טיילת מצוקי האון מצפה שלום למבוא חמה

בדרום רמת הגולן בין כפר חרוב – מצפה שלום ועד למבוא חמה נסלל שביל ממנו יש נקודות תצפית מבין היפות שיש בצפון. מדרום רמת הגולן אפשר לקבל הצצה מהצד המזרחי של הכנרת לכל האיזור. מכאן אפשר לראות את בצד שמאל שלנו נוכל לראות את דרום הכנרת רמת פוריה, הר תבור העגול ואת כל הגליל התחתון וגם את עמק הירדן עד לנהריים, מימינינו נראה את הר החרמון, ביום טוב נוכל לראות גם את הרי הלבנון, עמק החולה, רמת כורזים, הרי הנפתלי, הר מירון, צפת והרי הגליל העליון, מצוק ארבל הנחתך במכה, העיר טבריה. תחתינו יש את שמורת הטבע סוסיתא ואת חופי עין גב.

בגובה של 500 מטר מעל פני הים תמצאו את השביל שאורכו כ 2.5 ק"מ והוא סלול כמעט לכל אורכו כך שהוא מתאים לטיול עם עגלות לילדים. יש לציין כי רוב השביל חשוף לשמש כך שמומלץ להגיע בשעות הבוקר או אחרי צהרים מתי שפחות חם. כן תמצאו פינות ישיבה מול נוף הכנרת בהן יש כאן המון עצי זית, שיזף ואקליפטוסים שכן יתנו לנו קצת צל. יש כאן גם את תצפית מצפה שלום, תוכלו לשמוע הסבר דרך המסבירון, יש כאן גם שירותים (אנחנו ביקשנו את המפתח מבעל הקיוסק), קיוסק ובעיקר נוף עוצר נשימה. למידע נוסף על מצפה שלום ועל מעיין עין פיק לחץ כאן.

אם תרצו להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "מצפה שלום כפר חרוב" להחנות כאן את הרכב ולפנות לשביל עפר שממנו ניתן להגיע עד לשביל הנגיש (שימו לב השביל לא יוצא ישירות ממרפסת מצפה שלום, הוא יוצא דרומית לחניון הרכבים). מומלץ לעלות את העליות של כביש 98 מחמת גדר שעולה עד לדרום רמת הגולן (אל תפספסו את הנוף מפה). נסיעה של 2.6 ק"מ מרגע שראיתם את השלט המפנה שמאלה אל מבוא חמה ועד לשלט של כפר חרוב שם תפנו שמאלה והמשיכו ישר עד לתצפית ממנה השביל מתחיל.

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

טיול מעיינות בדרום רמת הגולן – לשמחתנו האיזור הזה שופע מעיינות חלקם ניתן להגיע עם הרכב עד למים למידע מלא על הטיול מעיינות לחץ כאו.

עין הקשתות – בואו לחזור אחורנית בזמן ולהנות מהנוף עוצר הנשימה של אתר עין הקשתות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע גמלא – מבין השמורות היפות שיש בדרום רמת הגולן, שייך לרשות הטבע והגנים וכאן יש מספר מסלולים שניתן לעשות גם נגישים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל חוצה רמת הגולן מתחיל מהנקודה הדרומית ביותר בחמת גדר ומסתיים בצפון רמת הגולן ליד מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לנקודות לחץ כאן.

שמורת הטבע מג'רסה – השמורה הכי מגניבה שיש לימי הקיץ החמים גם שמורה זו שייכת לרשות הטבע והגנים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com