יער האילנות – גן בוטני יערני (ארבורטום) ומרכז מבקרים

יער האילנות נמצא באזור השרון והוא המקום המושלם לשילוב טיול, פיקניק ובילוי עם ילדים. מדובר בפארק ענק, עם המון שטחי מדשאות, שולחנות פיקניק, מסלול הליכה נגיש ויפה שסביבו גן בוטני מיוחד ועוד כמה אטרקציות נחמדות שתכף נגלה. מי שיגיע הנה בחורף, אחרי הגשמים יוסיף לחוויה שלו גם את הפריחה שח אירוס הארגמן והמון פטריות שגדלות כאן כמעט בכל מקום (היזהרו – לא לגעת אם אתם לא מכירים). אז תביאו לילדים בימבות, אופניים, כדור ויאללה לטיול. 

בפארק אילנות שלושה אזורים מעניינים: מרכז מבקרים, גן בוטני ויער האילנות. 

מרכז מבקרים שמציע למבקרים בו חוויה מיוחד. הוא חדשני ומוקדש כולו לטבע – עצים, יער וסביבה בשילוב עם טכנולוגיות חדישות. בתוך המרכז יש שני חללים: חלל קטן – אודיטוריום שבו מוקרנים מייצגים. חלל גדול – בו יש איזורי פעילות שונים כמו: עמדת סודות העץ, עמדות האופניים, עמדת הגלובוס, עמדת הייעור ומייצג האדם והיער. מרכז המבקרים פתוח בימי א' עד ה' בין השעות 09:00-14:00 והביקור בו בתיאום מראש. הפעילויות בתוך המרכז מתאימות לימי החורף הגשומים לגילאי 7 ומעלה.

מרכז המבקרים הוא הנקודה ממנה מתחיל הטיול במסלול הנגיש שעובר בין עצי הפארק המיוחדים. מכאן תוכלו לצאת לטיול בשבילים מונגשים בתוך הגן הבוטני אילנות. הארבורטום הלאומי אילנות הוא גן בוטני שמציג כ-700 מיני עצים מקומיים ומאוקלמים בישראל. הוא הוקם בשנת 1950 ושוקם מחדש בשנת 2014 על ידי קרן קיימת לישראל. בגן הבוטני ישנו איזור עם ספספלי פיקניק, מרחבי דשא גדולים ושבילים מונגשים שיובילו אתכם לטיול מעגלי קליל שאורכו כ- 2.5 ק"מ. לאורך כל הדרך יש פינות ישיבה, ספספלי מנוחה וכמובן, המון דשא. ליד כל עץ יש שילוט עם הסברים, כולל "כתב חידה" שאפשר לפתור באמצעות סריקת QR עם הניידים. ברחבי הגן יש גם שלטי הסבר על סוגי הציפורים שמבקרות כאן. באמצע הטיול תפגשו את המבוך – מסלול קצר שבו הילדים יכולים לשחק ולחפש את היציאה, ואת מעגל הקזוארינות – נמצא מול המבוך ובו צומחים 39 עצי קזוארינה במעגל שקוטרו כשמונה מטרים. בנוסף, בתקופת הפריחה, יש אפשרות לצאת לטיול בשביל האירוסים של יער אילנות (שביל זה לא מונגש) – בו פוגשים ריכוז גדול של אירוס הארגמן שפורח בחודשים ינואר עד מרץ.

מול המתחם של מרכז המבקרים והגן הבוטני, מצידו השני של כביש 4, תוכלו להגיע אל יער האילנות. ביער יש מקומות לעשות פיקניק עם כל המשפחה, מרחבים פתוחים ומתקני נופש שונים. במתחם יער האילנות ישנו חניון יום לזכרו של סמ"ר מתן גוטליב, לוחם מגלן שנהרג במבצע צוק איתן. בתחום החניון ישנם ספסלי פיקניק לרווחת המטיילים והוא נגיש ומוצל. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: גן בוטני ארבורטום אילנות פרדסיה.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

מוזיאון הטרקטור בעין ורד – אם אתם מחפשים אטרקציה קרובה לאיזור המרכז אתם הגעתם למקום הנכון – מוזיאון הטרקטור בעין ורד. אוסף המכיל טרקטורים וכלי חקלאות ממונעים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת נחל פולג ואגמון פולג – ממש לצד העיר ישנה פנינת הטבע המקדימה של שמורת הטבע נחל פולג. הטיול בשמורה הוא אופציה נהדרת שמאפשרת לנו לצאת לטיול קליל בנוף מקסים. למידע מלא על המקומות ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע ביתן אהרון – שמורה יפהפייה שופעת פריחה עם מסלול הליכה מסומן נוח וקליל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מערות אפקה – מסלול קצר וקליל שמתאים לכל המשפחה שבו תטיילו בין מערות עתיקות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק מנחם בגין – פארק ענק עם מגוון אטרקציות, שתוכלו לבלות בו שעות ארוכות. מפיקניק, שעשועים, שיט ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי חוף השרון – מסלולי טיול לצד חופי הים של השרון, טיול קלאסי למשפחות לימים יפים ונעימים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com