מעיין אלרואי ותחנת רכבת העמק המשוחזרת – שכשוך לצד היסטוריה

הרבה שנים שאנחנו נוסעות על הצירים הראשיים המקבילים למקום הזה ולא ידענו על קיומו. רבים לא מכירים את הפינה היפה והאותנטית הזו שנמצאת מתחת להרי טבעון. מקום מומלץ מאוד שאפשר להעביר בו זמן בנעימים וגם לראות קצת היסטוריה. מעיין אלרואי, נמצא קצת לפני טבעון בתוך הישוב אלרואי. המעיין נובע לתוך בריכה מלאכותית שבמקור נוצרה כמקור להשקיה חקלאית בשנות ה 60. היום מדובר במעיין עם מים נקיים וראויים לרחצה. המעיין נובע בכל עונות השנה.

כדי להגיע למעיין מחנים את הרכב בתחנת הרכב העתיקה, רשמו בוויז "תחנת רכבת העמק אלרואי" ומכאן מתחילים ללכת אל עבר המעיין. הליכה קלה של כ 15 דקות. עוד לפני ההגעה למעיין תחנת הרכבת היא אטרקציה בפני עצמה. מדובר באחת מהתחנות המקוריות בה עברה רכבת העמק הישנה בשנות ה- 50. בני המושב החליטו לשמר ולשחזר את המקום ולהפוך אותו לאתר היסטורי. המקום בנוי בצורה מאוד ידידותית לילדים כך שתוכלו לשלב היסטוריה עם משחק. לאורך המסלול תפגשו קטר וקרונות צבעוניים משוחזרים אליהם ניתן לטפס, תחנת רכבת עתיקה כולל לוח זמנים מקורי ועוד. לצד המיצגים יש שלטי הסבר.

היום, כשרכבת העמק חזרה לעבוד, מעניין עוד יותר לראות את ההבדלים ואת ההתפתחות הגדולה בתחום. לאורך כל איזור תחנת הרכבת יש פינות ישיבה רבות כולן נמצאות בצל – מקום מושלם לנוח או לפיקניק.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

גן לאומי בית שערים – ברוכים הבאים לאחד מהגנים הלאומים המגניבים שיש כאן באיזור – מגוון רחב של מערות קבורה שהן אטרקציה נהדרת עם הילדים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שביל אוהד – אם אתם מחפשים מסלול הליכה קצר, נוח, עם נוף עוצר נשימה – זה המקום! למידע מלא על המקום לחץ כאן.

נחל ציפורי טחנת הנזירים – מסלול נגיש לעגלות, לצד נחל זורם עם איזור לפיקניק – מושלם עם הילדים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

מוחרקה – קרן הכרמל – תצפית פנורמית עוצרת נשימה על כל איזור הגליל התחתון, עמק יזרעאל, התבור ועד לקו החוף של חדרה נתניה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com