תצפית מצפה השלום ועין פיק – דרום רמת הגולן

בדרום רמת הגולן יש המון נקודות עניין ואפשר להעביר כאן ימים שלמים ועדיין לא להספיק לראות הכל. יש כאן נקודות תצפית, מסלולי הליכה, מעיינות, אתרי מורשת קרב ועוד… הפעם נפרט כאן כמה נקודות עניין קרובות אחת לשנייה הכוללות מסלול הליכה נגיש, מעיין לימים החמים, כפר סורי נטוש ונקודת תצפית עוצרת נשימה ממנה אפשר לראות את כל הכנרת נפרסת במלואה.

נקודת עצירה ראשונה בכפר הסורי הנטוש פיק ומעיין עין פיק הנמצא מתחתיו: שביל סימון בצבע שחור יוביל אתכם אל עבר בתי הבזלת הנטושים של הכפר הסורי פיק. תוכלו למצוא כאן גם עדות לכפר יהודי שהיה קיים בתקופה הרומית. כאן נמצאת התצפית המדהימה שצופה אל עבר הכנרת, נחל עין גב, סוסיתא וכל יישובי רמת הגולן שמסביב. מתחת לכפר הנטוש ישנם מדרגות בזלת שיובילו אתכם היישר אל מעיין עין פיק דרך עצי התאנה. המעיין עצמו נובע מתוך מערה ומימיו זורמים אל עבר בריכה גדולה שאפשר לשחות בה. אם באתם עם ילדים נא להביא מצופים וגלגלי מים כיוון שהבריכה עמוקה. המסלול עצמו נגיש עד לנקודת התצפית אך אם תרצו לרדת אל המעיין עצמו תצטרכו להגיע עם מנשא. המסלול קצרצר וקל. כחצי שעה הלוך-חזור.

משם המשכנו אל עבר נקודת העצירה השנייה שלנו – אמפי רמת הגולן: אמפיתאטרון הגולן שהיה בעבר הרחוק מחצבה נטושה שלשם היו מפנים פסולת הפך לפנינה מדהימה בדרום רמת הגולן. מעבר למופיע תרבות שמתקיימים פה ניתן להגיע לטייל כאן ולקבל אחלה נקודת תצפית על הכנרת והגליל. באמפיתאטרון יש כ 1,500 מקומות ישיבה. ניתן להגיע אל מצפה שנמצא בסמוך לחניון לזכרו של עמרי טל ז"ל.

משם המשכנו אל עבר נקודת העצירה השלישי שלנו – תצפית מצפה השלום וטיילת מצוקי האון: יש המון נקודות תצפית בדרום רמת הגולן, אבל רק אחת מהן היא נמצאת בדיוק באמצע וממנה ניתן לראות את כל הכנרת במלואה. נקודת תצפית מדהימה ומסודרת, ממנה אפשר לראות גם את הרי הגליל והרי צפת. בימים עם ראות טובה אפשר לראות גם את פסגת הר התבור, כמו שכבר ציינו אפשר לראות את הכנרת בשלמותה ואת עמק הירדן.

עד לשנת 1967 אזור זה היה בשליטה הסורית והוא היה מאוד מוזנח. רק לאחר מלחמת ששת הימים, כאשר עלה צה"ל לגולן, האזור הפך לשוקק חיים עם תיירות משגשגת. החניה מאוד קרובה לתצפית כך שעם עגלה אין שום בעיה להגיע אליה. מכאן אפשר לצאת גם לטיול קל ונגיש כולו בטיילת עד לישוב מבוא חמה. בדרך יש ספסלים כך שתוכלו לעצור ולנוח. מדובר על הליכה של 1.5 ק"מ, תביאו אופניים, בימבות או קורקינט לילדים (החזרה באותה הדרך או הקפצת רכבים למבוא חמה) לפרטים מלאים על טיילת מצוקי האון לחץ כאן.

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

עין ג'וחדר וחאן אורחה – ברמת הגולן אפשר למצוא המון בריכות קצינים ששימשו את הקצינים הסורים לטבילה במי המעיינות הצוננים של רמת הגולן, אחת מהן היא עין ג'וחדר עין אורחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול מעיינות בדרום רמת הגולן – לשמחתנו האיזור הזה שופע מעיינות חלקם ניתן להגיע עם הרכב עד למים למידע מלא על הטיול מעיינות לחץ כאו.

טיול לאורך כביש 98 חוצה רמת הגולן – כביש 98 חוצה רמת הגולן מספק לנו לא מעט נקודות עניין: מסלולי הליכה, מעיינות, תצפיות, אטרקציות, מורשת קרב וארכיאולוגיה רבת שנים… למידע מלא על הטיול לחץ כאן.

אנדרטת הנגמ"ש התאנה והארז – במרכז רמת הגולן מזרחית לרכס חזקה תוכלו למצוא את אנדרטת הנגמ"ש התאנה והארז. הסיפור שעומד מאחורי האנדרטה הזו מספר את סיפורים של חיילי גדס"ר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין הקשתות – בואו לחזור אחורנית בזמן ולהנות מהנוף עוצר הנשימה של אתר עין הקשתות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע גמלא – מבין השמורות היפות שיש בדרום רמת הגולן, שייך לרשות הטבע והגנים וכאן יש מספר מסלולים שניתן לעשות גם נגישים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל חוצה רמת הגולן מתחיל מהנקודה הדרומית ביותר בחמת גדר ומסתיים בצפון רמת הגולן ליד מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לנקודות לחץ כאן.

שמורת הטבע מג'רסה – השמורה הכי מגניבה שיש לימי הקיץ החמים גם שמורה זו שייכת לרשות הטבע והגנים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע –  להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com