מפל סער

מפל סער נמצא בצפון רמת גולן במפגש הכבישים 98 ו-99 והוא אחד מהמפלים היפים והעוצמתיים שיש באזור. גובה המפל כ-20 מטרים אך הוא אינו זורם כל השנה אלא בעיקר בעונת החורף והאביב וכדי להתרשם ממלוא העוצמה שלו מומלץ מאוד להגיע אחרי תקופת גשמים. מדובר במפל מאוד אהוב על המטיילים, ובד"כ לאחר כמה ימים גשומים סביר שתפגשו כאן לא מעט אנשים שבאים להתרשם מעוצמת הזרימה. בתקופות השיא מוקמים כאן גם דוכני מכירה ודוכני מזון ושתיה. 

אחד היתרונות בטיול אל מפל סער הוא שההגעה אליו היא פשוטה וקרובה לחנייה. הליכה קצרה ממקום החנייה תוביל אתכם ישירות אל המפל. מאחר וטרם הוסדרה חניה מסודרת לאתר, יש להחנות את הרכב לצידי הכביש באופן שבו הוא לא יסכן את התנועה ואת המטיילים. משם מתחילים ללכת במסלול קצרצר ונגיש ברובו (למעט חלק קטן בו יש מדרגות, לא חייבים לעשות אותו). במהלך המסלול רואים את נחל סער שהוא מקור המפל, חוצים גשר תלוי ויש גם מספר נקודות תצפית הצופות על מפל סער העוצמתי המתנפץ אל הסלעים. בימי ראות טובה תוכלו לראות מכאן את אזור רמת הגולן, את מבצר נמרוד וגם את החרמון.

נחל סער הוא נחל אכזב והוא זורם בעיקר לאחר הגשמים ולכן ככל שעונת החורף רוויה גשמים, כך גם עוצמת זרימתו היא חזקה יותר. הנחל מגיע ונשפך  אל מפל סער המתנשא לגובה של כ-20 מטר והוא מרשים במיוחד לאחר הגשמים החזקים, בתקופה הזו הזרימה היא עוצמתית ומרהיבה. התמונות שתראו כאן הן תמונות שצלומו לאחר חורף משמעותי ורווי גשמים בהם ניתן לראות את מפל סער במלוא עוצמתו המרשימה.

באופן כללי, מדובר באזור שהוא אחד היפים והמומלצים לטיולים בכל הארץ. אז אם אתם כבר פה, הנה רעיונות למקומות נוספים שיש באזור המדהים הזה:

שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים –מסלול מקסים לכל המשפחה שבדרכו עוברים על גשר צף, תצפיות, פוגשים את העופות הנודדים ואת נופי עמק החולה למידע מלא לחץ כאן

אגמון החולה של קרן קיימת לישראל –  דרך נהדר לבוא ולפגוש את העופות הנודדים במתקופת הנדידה, תוכלו להשכיר כאן רכב גולף, אופניים או להנות מסיור בעגלת מסתור למידע מלא לחץ כאן.

שמורת נחל עיון מפל התנור – מסלול נחל עיון מאפשר לנו לפגוש את נופי השמורה שבנויה בעיקר משלושת המפלים המרשימים שזורמים כאן לאורך כל השנה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל שניר – מבין השמורות המקסימות שיש באיזור הגליל העליון, נחל שזורם לאורך כל השנה לצד נופיה הקסומים של השמורה. כאן תמצאו מסלולים שמתאימים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

שמורת הטבע תל דן – שמורת הטבע תל דן מכניסה אתכם אל עיינות עדן, ביתו של פו הדב ועוד שלל נקודות עניין שהם חלק ממסלול מקסים שמתאים לכל המשפחה למידע מלא לחץ כאן.

אנדרטת אסון המסוקים בשאר ישוב –  אסון המסוקים הוא אחד האסונות הגדולים שהיו בצהל, לזכרם של 73 החיילים שנהרגו באסון נבנתה האנדרטה המרשימה לצד הישוב שאר ישוב שכאן קראתה התאונה למידע מלא לחץ כאן.

מצודת נמרוד –מסלול שיוביל אתכם הישר אל העבר למרגלות הר החרמון אל מול נופיה היפים של עמק החולה, הרי הגולן והרי הנפתלי למידע מלא לחץ כאן.

תצפית מפל סער –לאחר הגשמים של החורף והפשרת השלגים תמצאו את המפלים של מפל סער זורמים בעוצמה, ממש כאן תוכלו למצוא תצפית מרשימה שנוחה להגעה לכל אחד למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין דבשה  – עין דיבשה הוא מסלול מוצל, קצר שמתאים לכל המשפחה. ההליכה בו היא במים רדודים לצד פינות טבע קסומות וטחנות קמח עתיקות- למידע מלא לחץ כאן.

מסלול עין תינה–  מסלול עין תינה הוא מסלול מעט אתגרי שהולכים בו במים זורמים לרוב בעוצמה עם אפשרות להגיע עד לצינור העליון שמזרים לכאן את המים למידע מלא לחץ כאן.

פינות ישיבה במתחם גן הצפון – נחל שניר –  מתחם האוכל גן הצפון שנמצא בלב כל האטרקציות נבנה בסמוך לנחל שניר החצבני, כאן אפשר להגיע בקלות לפינות טבע מקסימות למידע מלא לחץ כאן

טיילת עמי – שביל נגיש שעובר לצד הירדן, יש כאן פינות נהדרות לפיקניק עם מרחבי דשא ונופים מקסימים של עמק החולה למידע מלא לחץ כאן.

השביל התלוי של הבניאס – השביל התלוי בבניאס הוא מסלול לכל המשפחה והוא עובר ממש מעל הזרימה של נחל חרמון העוצמתי למידע מלא לחץ כאן

בריכת המנחת פארק המטוס – נחל עיון – לאורך כל זרימתו של נחל עיון בישראל הוא יוצר לא מעט נקודות עניין, מפלים ומסלולי טיול. אחד מהמוקמות האלו היא בריכת המנחת פארק המטוס. למידע מלא לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com