מצפה אופיר - תצפית מרהיבה על הכנרת

בחיפוש שלנו אחר תצפיות בישראל הגענו לאחת התצפיות היפות שיש לצפון הארץ להציע לנו. מצפה אופיר שנמצא בדרום רמת הגולן והוא צופה אל הכנרת במלואה מגובה של כ-450 מטרים מעל פני הים. המצפה הוא מקום מסודר המשמש גם כחניון ובו יש ספסלי פיקניק, ספסלי אבן לישיבה והמון צל מהעצים שמסביב. המצפור נגיש לבעלי מוגבלויות וניתן להגיע אליו גם עם עגלות. 

המצפה הוקם על ידי ג'ימי שעל ממושב גבעת יואב לציון זכרו של בנו, אופיר. אופיר נפטר בשנת 1986 ממחלת כבד נדירה ואביו החליט להקים את המצפה כיוון שאופיר אהב מאוד את נופי הגולן. המשפחה החליטה שהקמת מקום הנצחה בטבע היא הדרך המתאימה ביותר להנציח את זכרו.

הנוף מכאן פשוט משגע (!!) בכיוון צפון נוכל לראות את הגליל העליון, הרי נפתלי ואצבע הגליל. מולנו נמצאת הכנרת, העיר טבריה ונופי הגליל התחתון ומדרום לנו נוכל לראות את בקעת הירדן דרומה. במקום יש מגרש חניה מסודר, הכולל חניית נכים ומתחם מוצל עם שולחנות פיקניק. את הצל אנחנו מקבלים מ 16 עצי הזית שניטעו פה כמספר שנותיו של אופיר, לזכרו הוקם המצפה. מרחבת המצפה יוצא שביל הליכה מסומן שעובר לאורך המצוק ובו נפגוש את שרידי מוצב סקופיה (סקופיה היה כפר סורי שננטש במלחמת ששת הימים).

כדי להגיע אל מצפה אופיר נוסעים דרך כביש 789 העולה מצומת כורסי לכיוון בני יהודה, ממש לפני ההגעה לבני יהודה/גבעת יואב. לקראת סיום העלייה ישנה פניה ימינה עם שילוט מסודר אל כביש עפר. את כביש העפר כל רכב יכול לעבור, ובנסיעה קצרה מגיעים אל המצפה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com