שמורת הטבע יהודיה - בריכת המשושים – רשות הטבע והגנים

שמורת הטבע יהודיה נמצאת במרכז הגולן. היא הגדולה ביותר מבין שמורות הגולן ואולי אחת האהובות והמתויירות ביותר בארץ. בלב השמורה יער רחב בו עוברים נחלים, מפלים ובריכות.

משמורת יהודיה אפשר לצאת למגוון גדול של מסלולים ברמות קושי שונות:

אנחנו ביקרנו בשמורת יהודיה כבר מספר פעמים, בכל פעם בהרכב מטיילים אחר ובמסלול אחר. הפעם נרחיב על המסלול המוביל אל בריכת המשושים.

בריכת המשושים היא בריכת מים קרירים, עמוקה וגדולה והיא אחת הבריכות הטבעיות המיוחדות והיפות בארצנו. היא מוקפת כולה בעמודי בזלת בצורת משושים ומכאן גם מגיע שמה.

תופעת המשושים נוצרה מזרימת לבה שהתקררה והפכה בהדרגה לבזלת לאורך אלפי שנים.

המסלול הוא בעצם בירידה אל הבריכה בשביל הליכה הכולל מדרגות. השביל אינו ארוך וזמן הירידה הוא כרבע שעה. קחו בחשבון שהחזרה היא מאותה הדרך – הפעם בעליה. לא מסלול קשה מדי, אבל נדרש כושר הליכה בסיסי.

הכניסה למים מותרת והיא בגדר חובה כחלק מהחוויה. המסלול אינו נגיש לעגלות.

כן חשוב לציין שרשות הטבע והגנים הנגישה שביל קצר ומעגלי בשמורה שממנו נשקף נוף של שמורת יהודיה ושל רמת הגולן. בימי ראות טובה רואים גם את החרמון. השביל נקרא "שביל התצפית" והטיול בו אורך כרבע שעה. שביל התצפית הוא שביל נגיש במלואו לטיול עם עגלות.

קיים גם מסלול ארוך מנחל משושים עד לנחל הזוויתן. מסלול ארוך וקשה שמתאים למיטיבי לכת בלבד.

הכניסה לשמורה היא בחינם למנויי רשות הטבע והגנים.

סרטון המלצה של רשות הטבע והגנים

לפני הגעתכם לשמורת טבע נחל המשושים – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בשמורה. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com