נחל אוג תחתון – מסלול מעגלי עם סולמות ונופים

נחל אוג הוא הצפוני ביותר מבין הנחלים שנשפכים אל ים המלח הישר ממדבר יהודה, בתקופת החורף בנחל זה ישנם שיטפונות חזקים. החלק המוכר יותר של הנחל הוא בסמוך לקיבוץ אלמוג שם יש מסלול מעגלי באורך 4 ק"מ ברמת קושי בינונית עד קשה. המסלול כולל טיפוס בסולמות ויתדות וממש לא מתאים למי מכם שיש לו פחד גבהים! לבאים עם ילדים מומלץ להגיע עם ילדים מורגלי טיפוס שלא מפחדים מגבהים ואתגרים.

המסלול מתחיל ברחבת עפר כ 100 מטרים אחרי שער הכניסה לקיבוץ אלמוג. מכאן יוצאים להליכה בסימון שבילים ירוק, זהו הקטע הרחב של הנחל שהולך ונהיה צר עד לפתח המעוק. מכאן נעבור בנוף מרהיב של קניון שהולך ונהיה צר שבו נעבור 3 סולמות: הראשון שהוא הגבוה ביותר 8 מטרים והשניים שאחריו נמוכים יותר במעט. לאחר 1.5 ק"מ בתוך המעוק כאשר נסיים את שלושת הסולמות נצא אל הנחל שמתרחב שוב והפעם נפנה ימינה בסימון שבילים שחור. מכאן נלך כ 400 מטרים בחלק צר (שמרו על הילדים) ואז פונים שמאלה בסימון שבילים כחול שמוביל אותנו חזרה אל קיבוץ אלמוג. בדרך אל רחבת החניה תוכלו לעצור במצפור אוג ממנו ניתן לראות את יריחו. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: נחל אוג חניון עליון.

כמה דברים שחשוב לדעת:

  • אין להיכנס למסלול זה בעת אזהרה על שטפונות – יש להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים.
  • אם אתם מגיעים לאחר השטפונות קחו בחשבון שבסוף כל ירידה של סולם יחכה לכם גב שתצטרכו להירטב ולשחות אותו בנוסף יש לבדוק בעדכונים באתר של רשות הטבע והגנים לגבי תקינות הסולמון והיתדות לאחר כל שיטפון.
  • המסלול אתגרי ולא מתאים לכל אחד.
  • המסלול מתאים לכל עונות השנה חוץ מהקיץ.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

עיינות צוקים – עין פשחה – שמורת טבע עין פשחה במקום ישנן מספר בריכות של נביעה טבעית שבהן ניתן לשחות. חלקן עמוקות וחלקן פחות. לילדים מומלץ להביא גלגל ים או מצופים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל ערוגות – המסלול האהוב עלינו ביותר בים המלח, נחל ערוגות מספק לנו הליכה בין גבים ומפלים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

נחל דוד – שמורת הטבע עין גדי – אולי המסלול הכי מתאים למשפחות עם ילדים קטנים, נחל זורם עם בריכות ומפלים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין בוקק – מסלול הליכה במים קליל ממש מאחורי מלונות ים המלח בנקודה הדרומים שלו. מתאים עם ילדים קטנים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גן לאומי מצדה – מה יש לומר על מצדה? אולי המקום הכי מפרסם בארץ וכל אחד חייב לבקר פה לפחות פעם אחת. הנוף מכאן עוצר נשימה והסיפור של ההר כובש. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

שמורת הטבע נחל פרת – השמורה הכי יפה שיש במדבר יהודה. מים זורמים, נופי נווה מדבר והמון שקט! למידע מלא על המקום לחץ כאן.

גלריה מינוס 430 – אומנות במקום הנמוך בעולם – בצפון ים המלח, במקום הנמוך ביותר בעולם תוכלו למצוא את גלריה מינוס 430. בתים נטושים שקיבלו צבע וחיים בזכות אומנות הגרפיטי שנעשה כאן. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com