נחל אל על - המפל השחור

המפל השחור בנחל אל על  קיבל את שמו מאחר והוא זורם על פני סלע בזלת שצבעו שחור. המפל זורם אל בריכה גדולה  – יש לבדוק באתר של רשות הטבע והגנים לגבי רשימת נחלים מזוהמים כיוון שנחל זה לרוב נמצא שם ולכן הרחצה באחריותכם. לפני שנספר על המסלול המקסים הזה נאמר כי הוא מעט מאתגר, לא מונגש לעגלות אך עם מנשא הוא בהחלט יכול להיות מושלם.  יש לקחת בחשבון כי הכניסה למסלול היא דרך הישוב הדתי "אבני איתן" ולכן אם אתם מגיעים בשבת תצטרכו להחנות את הרכב מחוץ לישוב וללכת ברגל לתחילת המסלול (הליכה של כ-15 דק').

בכניסה המובילה לירידה אל המסלול יש תצפית מרהיבה על האזור. מסלול הינו מסלול הלוך-חזור בו יורדים עד למפל השחור והבריכה ועולים בחזרה –הוא לא ארוך כ- 1.5 ק"מ סך הכול אך הירידה והעלייה מעט קשות בחלקן. אם יש לכם מקלות הליכה אנחנו נמליץ להשתמש בהם.

לאורך כל הדרך אפשר לראות מגוון צמחיה שגדלה כאן ועצים כמו: ענבים, רימונים, תמרים ועוד… מהרגע שסיימתם את הירידה ישנה הליכה של כרבע שעה עד למפל השחור שגובהו 8 מטרים והוא נופל היישר אל בריכה ענקית. ניתן גם לקפוץ על הסלעים ולשבת ממש מתחת למפל. למעשה מסלול המפל השחור הינו החלק הצפוני של המסלול המלא בו ניתן להגיע עד למפל הלבן. אפשר לעשות כל אחד מהם בנפרד או את שניהם יחד כמסלול אחד. כדי להגיע למסלול זה יש לרשום בוויז: אבני איתן.

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

עין ג'וחדר וחאן אורחה – ברמת הגולן אפשר למצוא המון בריכות קצינים ששימשו את הקצינים הסורים לטבילה במי המעיינות הצוננים של רמת הגולן, אחת מהן היא עין ג'וחדר עין אורחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

טיול מעיינות בדרום רמת הגולן – לשמחתנו האיזור הזה שופע מעיינות חלקם ניתן להגיע עם הרכב עד למים למידע מלא על הטיול מעיינות לחץ כאו.

טיול לאורך כביש 98 חוצה רמת הגולן – כביש 98 חוצה רמת הגולן מספק לנו לא מעט נקודות עניין: מסלולי הליכה, מעיינות, תצפיות, אטרקציות, מורשת קרב וארכיאולוגיה רבת שנים… למידע מלא על הטיול לחץ כאן.

אנדרטת הנגמ"ש התאנה והארז – במרכז רמת הגולן מזרחית לרכס חזקה תוכלו למצוא את אנדרטת הנגמ"ש התאנה והארז. הסיפור שעומד מאחורי האנדרטה הזו מספר את סיפורים של חיילי גדס"ר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין הקשתות – בואו לחזור אחורנית בזמן ולהנות מהנוף עוצר הנשימה של אתר עין הקשתות. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שמורת הטבע גמלא – מבין השמורות היפות שיש בדרום רמת הגולן, שייך לרשות הטבע והגנים וכאן יש מספר מסלולים שניתן לעשות גם נגישים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל אלי כהן – שביל חוצה רמת הגולן מתחיל מהנקודה הדרומית ביותר בחמת גדר ומסתיים בצפון רמת הגולן ליד מרום גולן. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לנקודות לחץ כאן.

שמורת הטבע מג'רסה – השמורה הכי מגניבה שיש לימי הקיץ החמים גם שמורה זו שייכת לרשות הטבע והגנים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע –  להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com