נחל דוד - שמורת עין גדי

נחל דוד נמצא בתוך שמורת עין גדי והוא שכן של נחל ערוגות, וגם בו בדומה לשכנו זורמים מים במהלך כל השנה והוא אחד היפים בנחלי מדבר יהודה.

באתר יש מספר מסלולים שניתן לעשות:

  • נחל דוד – מסלול של 3 ק"מ הלוך חזור.
  • נחל ערוגות – מסלול של 6 ק"מ בינוני – למידע על המסלול לחץ כאן 
  • מנחל דוד לערוגות – מסלול ארוך וקשה מתאים למיטיבי לכת בלבד.

נחל דוד שאורכו מסלול 3 ק"מ הוא מסלול קווי הלוך חזור. הנחל קיבל את שמו על שם דוד המלך שנהג להסתתר מפני שאול המלך באזור עין גדי. ביחס למסלולי המדבר, מדובר במסלול לא קשה במיוחד ולכן הוא מומלץ מאוד למשפחות. לאורך המסלול יש מפלים ומעיינות, הזורמים לאורך כל השנה, לצד הרים מדבריים. מדובר במסלול של בין שעה וחצי לשעתיים עם הליכה לא קשה מדי. בשנת 2021 רשות הטבע והגנים פרצו "שביל רטוב" באמצע חלקו התחתון של נחל דוד. מדובר על שביל קצר הכולל הליכה במים רדודים, לצד מפלונים וטיפוס קצר ביתדות עד למפל מקסים.

כבר בכניסה לשמורה ומהלך הטיול אפשר לפגוש שפני סלע ויעלים המתגוררים באזור. נתחיל לצעוד עד שנגיע למפל דוד הזורם מגובה של 36 מטר אל תוך בריכה. הכניסה למים מותרת ואף מומלצת. ממפל דוד ניתן לחזור או להמשיך למערת דודים ומעיין עין גדי אך ההמשך הוא במסלול ארוך מאוד ומאתגר יותר והוא מיועד בעיקר למיטבי לכת. רצוי להגיע עם נעליים מתאימות לכניסה למים. חלק מהמסלול הוא בגובה אז תשמרו על הילדים. במסלול קיים חלק קטן שהוא מונגש לעגלות, והוא מגיע עד למפל קטן שאפשר לצפות בו מהמרפסת. אפשר לרדת אל המים אבל הירידה היא במדרגות. סה"כ הליכה של כ-400 מטר כל כיוון.

נחל דוד בשמורת הטבע עין גדי

סרטון המלצה של רשות הטבע והגנים

לפני הגעתכם לשמורת טבע עין גדי – נחל דוד- נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בשמורה. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן 

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

שמורת הטבע עיינות צוקים – מבין השמורות המיוחדות שיש באיזור של רשות הטבע והגנים כוללת סיור בשמורה החבויה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

פארק וגן לאומי קומראן – אולי המקום הכי מפתיע פה באיזור עם סיפור מבין המפתיעים – מומלץ לבקר. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

נחל ערוגות – ה- מסלול למשפחות הכי יפה ומיוחד שיש כאן באיזור. למידע מלא על המקום לחץ כאן. 

עין בוקק – עין בוקק הוא מסלול מקסים בדרום ים המלח, שמציע טיול קליל עם ילדים ומתאים לכל המשפחה. במהלך הטיול פוגשים במים זורמים לצד נופי המדבר, והשילוב של השניים הוא חוויה מיוחדת מאוד. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com