נחל חרמון הבניאס בשאר ישוב

נחל החרמון, המוכר גם בשמו הבניאס, הוא אחד הנחלים המפורסמים ביותר בישראל ולאורכו יש מסלולי טיול רבים ופינות ישיבה קסומות לצד המים. אחד מהמסלולים המוכרים יותר של הנחל הוא בחלקו התיכון מקיבוץ שניר אל שאר ישוב. לא הרבה מנצלים את העובדה שניתן פשוט להגיע ישירות לנקודת הסיום בשאר ישוב ולשבת לצד המים ולהנות מנקודת מים קרירה ומוצלת.

אז יש אופציות שעומדות לפנינו בשביל להגיע לנקודה המדוברת: 1) המסלול הארוך מקיבוץ שניר לשאר ישוב – אורכו סביב 4.5 ק"מ, ברמת קושי בינונית כך שזה לא מתאים לכולם. המסלול עובר לצד המים הזורמים – כדי לעשות את המסלול הארוך יש צורך להקפיץ רכבים לסוף המסלול, עדיף להתחיל מקיבוץ שניר ולסיים בקמפינג הבניאס שם מסתיים המסלול בתוך שאר ישוב – זאת בגלל שהמסלול הוא בירידה. 2) להחנות בקמפינג הבניאס ולרדת ברגל 300 מטרים, בכביש גישה חשוף לשמש, ניתן לרדת בו עם עגלות ומגיעים בסופו של דבר אל גשר שאר ישוב.

כמה דברים שחשוב מאוד לציין: תחת הגשר ישנה בריכה קטנה ורדודה שמטיילים בנו בעזרת אבנים גדולות ובכך זה נותן אחלה של נקודה שכשוך לרגליים במים הקרים. אבל (!!!) מדובר על נחל עם זרימה חזקה בחלק זה ולכן חשוב מאוד לא להיכנס לנחל הזורם בעוצמה וגם יש שלט שמסביר כי הכניסה למים אסורה. אסור להדליק כאן אש או לעשות קמפינג. אם אתם מחפשים מקום לקיים בו קמפינג נמליץ בחום על קמפינג הבניאס שנמצא ממש בצמוד לכאן. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז קמפינג חניון הבניאס.

ויש עוד הרבה מקומות לטיול או שכשוך בבניאס המופלא. הנה כמה מהן:

נקודת מים בשאר ישוב סוף מסלול ארוךהוא המסלול עליו פירטנו בכתבה זו. 

המסלול הארוך מקיבוץ שניר לשאר ישוב – מסלול שאורכו 4 ק"מ ועובר לאורך נחל חרמון בניאס תיכון בין נופים פרעיים. מסלול שאסור לפספס! למידע מלא על המסלול ודרכי הגעה לחץ כאן.

הטנק הסורי ההפוך בחלק התיכון של נחל הבניאס שזורם בעוצמה תוכלו לפגוש את הטנק הסורי ההפוך שנותר כאן מאז שנות ה 60. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מעיינות הבניאס – שמורת הטבע של רשות הטבע והגנים בה יש גם עתיקות ומסלול הליכה מקסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

השביל התלוי בבניאס – המשך שמורת הטבע של הבניאס הכוללת את הגשר התלוי שעובר מעל תוואי הנחל ואת מפל הבניאס המפורסם – למידע מלא על המסלול ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל חרמון תחתון – נבי יהודה – באזור הזה תוכלו להגיע לכמה נקודות קרובות למים ולהנות משכשוך. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חורשת הנופלים – מקום בילוי בטבע עם גישה נוחה למים והמון מקום ישיבה והרבה צל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חניון האקליפטוס – מחניון האקליפטוסים ניתן לצאת למסלול הליכה, אופניים, מסלול רטוב במים או סתם למצוא איזו פינת חמד ולשבת ליד הנחל הזורם. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נחל חרמון המפה המלאה

באופן כללי, מדובר באזור שהוא אחד היפים והמומלצים לטיולים בכל הארץ. אז אם אתם כבר פה, הנה רעיונות למקומות נוספים שיש באזור המדהים הזה:

 1. שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים – למידע מלא לחץ כאן
 2. אגמון החולה של קרן קיימת לישראל – למידע מלא לחץ כאן.
 3. שמורת נחל עיון מפל התנור – למידע מלא לחץ כאן.
 4. שמורת הטבע נחל שניר – למידע מלא לחץ כאן.
 5. שמורת הטבע תל דן – למידע מלא לחץ כאן.
 6. אנדרטת אסון המסוקים בשאר ישוב – למידע מלא לחץ כאן.
 7. מצודת נמרוד – למידע מלא לחץ כאן.
 8. תצפית מפל סער – למידע מלא לחץ כאן.
 9. מסלול עין דבשה – למידע מלא לחץ כאן.
 10. מסלול עין תינה-  למידע מלא לחץ כאן.
 11. פינות ישיבה במתחם גן הצפון – נחל שניר – למידע מלא לחץ כאן. 
 12. טיילת עמי – למידע מלא לחץ כאן.
 13. השביל התלוי של הבניאס – למידע מלא לחץ כאן

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com