נחל ערוגות - שמורת עין גדי

נחל ערוגות נמצא בתוך שמורת עין גדי במדבר יהודה. הוא שכן של נחל דוד, וגם בו בדומה לשכנו זורמים מים במהלך כל השנה והוא אחד היפים בנחלי מדבר יהודה. באתר יש מספר מסלולים שניתן לעשות:

  • נחל דוד – מסלול של 3 ק"מ הלוך חזור – להסבר על הטיול לחץ כאן
  • נחל ערוגות – מסלול של 6 ק"מ בינוני.
  • מנחל דוד לערוגות – מסלול ארוך וקשה מתאים למיטיבי לכת בלבד.

הפעם התחלנו את מסלול ערוגות, אחד המסלולים היפים. לאורך כל המסלול התפעלנו מהשילוב הקסום של המדבר עם המים המציג בצורה המוחשית ביותר את עוצמתו של הטבע. במהלך המסלול פוגשים נביעות מים מהסלעים, בריכות מים ומפל הנשפך לתוך בריכה. ההליכה במסלול היא בחלקה בתוך המים ולכן מומלץ להגיע עם נעליים מתאימות. אנחנו ממליצות להגיע גם עם בגד ים מאחר ויהיו נקודות במסלול בהן לא תוכלו להתאפק מלקפוץ ישירות לתוך הבריכות השקופות.

מאחר והמסלול הוא די ארוך, בין 3-4 שעות, כדאי להתחיל אותו בשעות המוקדמות של הבוקר כדי לא לסיים אותו בשעות החמות מדי. הצטיידו גם בכמות מים מכובדת. המסלול לא נגיש לעגלות, חובה מנשא למגיעים עם תינוקות.

סרטון המלצה של רשות הטבע והגנים

לפני הגעתכם לשמורת טבע עין גדי – נחל ערוגות  – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בשמורה. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן 

אם תרצו להמשיך לטייל באיזור:

שמורת הטבע עיינות צוקים – מבין השמורות המיוחדות שיש באיזור של רשות הטבע והגנים כוללת סיור בשמורה החבויה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

פארק וגן לאומי קומראן – אולי המקום הכי מפתיע פה באיזור עם סיפור מבין המפתיעים – מומלץ לבקר. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

נחל דוד – חלק משמורת הטבע עין גדי – מומלץ בחום לא לפספס את המקום ואף לטייל בו במיוחד בימי הקיץ החמים. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

עין בוקק – עין בוקק הוא מסלול מקסים בדרום ים המלח, שמציע טיול קליל עם ילדים ומתאים לכל המשפחה. במהלך הטיול פוגשים במים זורמים לצד נופי המדבר, והשילוב של השניים הוא חוויה מיוחדת מאוד. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com