גן לאומי עין עבדת וביקור בעיר הנבטים עבדת

אם אתם יורדים דרומה ונמצאים באיזור מצפה רמון ושדה בוקר, אנחנו נמליץ לכם לא לפספס ביקור בגן לאומי עין עבדת. הגן הלאומי הוא חלק מנחל צין. למעשה למבקר יש כאן כמה אופציות ומסלולים שונים. הכניסה לגן היא דרך הישוב שדה בוקר ובצמוד לגן הקבר של בן גוריון – למידע על הטיול לקבר בן גוריון לחץ כאן. אחרי שתעברו את השער של רשות הטבע והגנים תתחילו לרדת בכביש מפותל עד לחניון מסודר – אל תפספסו את הנוף בדרך, הוא עוצר נשימה! הנוף שאתם רואים סביב הוא של נחל צין.

2 אופציות עיקריות לעשות את המסלול בתוך הגן הלאומי:

  • המסלול ארוך – זמן הטיול הוא בין שעתיים ל 4 שעות תלוי בקצב הליכה. את המסלול הארוך מומלץ לעשות אחרי שמיקמנו רכב אחד בסיום המסלול בנמצא בסמוך לכביש 40, ליד חניון לילה עין עבדת עליון. טיול בבריכות התחתונות ועלייה קצרה אך תלולה במצוקי הקניון המקומי.
  • המסלול קצר – זמן הטיול הוא בין שעה לשעתיים תלוי בקצב הליכה ובכמות העצירות. מחניית הרכב הולכים אל הבריכות התחתונות ומכאן חוזרים על עקבותינו הישר אל הרכב.

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז" גן לאומי קבר בן גוריון". מכאן תוכלו להמשיך אל העיר הנבטים עבדת שנמצאת בנסיעה קצרה יחסית מכאן. בסיור באתר העתיקות עבדת תוכלו לראות: מערת הכוכבים, בית דו קומתי, בור מים גדול, מגדל , מתקני איסוף מים, בתי מרחץ ועוד… כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "גן לאומי עין עבדת".

סרטון המלצה של רשות הטבע והגנים

לפני הגעתכם לגן לאומי עין עבדת – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בגן. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן 

תרצו להמשיך לטייל באיזור?

אתר אבן רוח מים והמנסרה  -שני אתרים שמציגים תופעות גיאולוגיות מרשימות והן אטרקציה מקסימה לילדים. הם נמצאים במרחק 10 דק' נסיעה ממכתש רמון ופחות מ-5 דק' נסיעה אחד מהשני. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי צבעי מכתש רמון – בתוך מכתש רמון יש המון אפשרות למצוא הוכחות לתופעות גיאולוגיות מרתקות אחד האיזורים לראות את התופעות האלו הוא ציר הנסיעה בגן לאומי צבעי רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

כרם רמון – משנת 2010 הכרם קיים והוא הגדול ביותר בנגב. גודלו 650 דונם והוא נמצא צפונית למצפה רמון, כמה דקות נסיעה בלבד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

חוות האלפקות –  נמצאת באחד המקומות היפים ביותר בארץ, קרוב למכתש במצפה רמון. בחווה יש כמובן, אלפקות וגם לאמות שמקורן מדרום אמריקה. יש גם סוסים, חמורים, עיזים ועוד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
מרכז המבקרים על שם אילן רמון והחי רמון – על שפת מצוק מכתש רמון ממוקם מרכז המבקרים המיוחד הזה שמספר את סיפור האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל ומציג גם את יופיו המרהיב של המכתש. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.
מצפה רמון – גן הפסלים – הדרום הוא האהוב עלינו מבין אזורי הארץ, יש בו נופים עוצרי נשימה שלא ניתן להישאר אדיש אליהם אחד מהמקומות לחוות את עוצמת המדבר הוא ללא ספק גו הפסלים שנמצא על שפת מכתש רמון. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

אגם פארק ירוחם -אגם ירוחם הוא מאגר מים גדול שנוצר על ידי בניית סכר בערוץ נחל רביבים. המאגר מתמלא על ידי מי שיטפונות  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין ירקעם -עין ירקעם נמצא למרגלות המכתש הגדול שבמצפה רמון והוא מעיין שזורמים בו מים לאורך כל השנה. בקיץ מזינים אותו מי המעיין ובחורף השטפונות אשר ממלאים את הגב.  למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפה דור – באחד הקטעים של איזור מדרשת בן גוריון ממש מאחוריו הגענו למצפה דור. המקום הוקם לזכרו של דור כהן ז"ל אשר נהרג בטיול בגיאורגיה בשנת 2015. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מצפור ליפא גל פארק חרותות הסלע – מצפור ליפא גל נמצא באזור הר הנגב, בהר מחיה, והוא בגובה של 600 מ' מעל פני הים. המצפור הוקם לזכרו של ליפא גל אשר היה איש קק"ל במשך רוב שנות חייו ונהרג בתאונה מצערת. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com