מפל עיט, כפר אומנים אניעם ועין תות

אם אתם מטיילים בדרום רמת הגולן, הנה שני מקומות שמאוד כדאי להכיר ולראות – האחד מפל עיט והשני כפר אומנים אניעם היפהפה. מדובר בשני מקומות שנמצאים במרחק כמה דקות נסיעה זה מזה ולכן כדאי לשלב בין השניים. במפל עיט נעצור לתצפית על המפל המרשים והעוצמתי ומשם נמשיך לביקור קצר בכפר האומנים אניעם המיוחד בו יש מדרחוב ואפשר לטייל בין חנויות בוטיק ומסעדות. 

מפל עיט הוא אחד המפלים המרשימים שיש בגולן. המפל הוא חלק מנחל עיט שאורכו כ-4 ק"מ והוא נשפך בסופו אל נחל יהודייה. המפל המרשים נשפך ישירות לתוך קניון בזלת עמוק ובמקום ישנה נקודת תצפית מסודרת המאפשרת להביט ישירות אל תוך הקניון ולהנות מהפל הזורם וממראה עמודי הבזלת שהם מאוד מיוחדים בנוף. 

היתרון הגדול של מפל עיט הוא בנגישות שלו. מדובר באחד המפלים הנגישים ביותר שיש ברמת הגולן שההגעה אליו היא ממש בסמוך למקום חניית הרכב (ישנו אזור חנייה מסודר). הטיול סביב המפל הוא בשבילים מסודרים שמתאימים לטיול עם כל המשפחה ויש גם שביל נגיש לטיול קצר עם עגלות. ממרפסת התצפית ניתן לצאת למסלול הליכה של כחצי שעה שממנו אפשר להגיע לנקודות תצפית מרהיבות על האיזור כולו ותצפית מרכזית על  "עמודוני הבזלת" שנמצאים מול המפל – תופעה גיאולוגית יפה ומרשימה במיוחד. בדרך לתצפית אל עמודוני הבזלת חוצים גשר עץ שעובר ממש מעל למפל. מומלץ בחום להגיע אחרי הגשם החזק כדי לחוות זרימה חזקה ומרשימה במפל.

נחל עיט הוא אחד מקבוצת הנחלים הזורמים אל נחל יהודייה בתחומי שמורת טבע יהודייה – למידע מלא על שמורת הטבע יהודייה לחץ כאן.

כפר האומנים אניעם – בכפר האומנים אניעם תוכלו למצוא מדרחוב צבעוני שנותן תחושה כאילו קפצנו רגע לחו"ל. יש כאן גלריות אומנות, מסעדות, בתי קפה, חנויות תכשיטים ועוד… מקום מאוד מיוחד לטעמנו הן באווירה והן בנראות. הרבה מיצירות האומנות שתראו כאן, הן פרי עמלם של תושבי המקום המוכשרים. בביקור שלנו באניעם עצרנו לאכול באחת המסעדות היותר טעימות בכפר ושמה: אל פאבלו

בסמוך לכפר אומנים אניעם תוכלו למצוא את סכר אניעם או בשמו הנוסף עין תות. סכר עשוי בטון שבזכותו נוצרת בריכה יחסית גדולה תחת עצי האקליפטוס שעומקה מטר וחצי. אפשר להשתכשך ולשחות במים וגם יש כאן מקומות ישיבה לערוך פיקניק בצל ליד הבריכה. צריך לקחת בחשבון כי המקום הוא בבעלות פרטית ולכן בעלי המקום לפעמים פותחים את הסכר ואז הבריכה אינה עוד.. כך שלא תמיד יש מים בבריכה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com