מעיין עין נילי - נחל תנינים

עין נילי הוא מעיין קטן ויפהפה והוא נמצא באזור רמות מנשה, קרוב למושב גבעת נילי (ומכאן גם שמו). המעיין הוא חלק מאפיקו של נחל תנינים שמספק לנו מספר נקודות עניין שבחלקן נוכל להנות מטבילה מרעננת במים. עין נילי הוא אחת מהנקודות האלה. מדובר בבריכה קטנה מלאת מים, שמסביבה אפשר לשבת ולהנות מהיופי. מקום מושלם לפק"ל קפה.

המעיין וסביבתו יפהפיים והנוף כאילו מהאגדות. הבריכה נמצאת תחת עצי התאנה והאקליפטוס ומעליה גשרון קטן ונדנדה תלויה על העץ. מסביב לבריכה יש מקומות ישיבה מוצלים ולכן נעים מאוד לשבת למנוחה. מאחר והמקום קטן ואינטימי הוא גם מוכר כפינה לבילוי רומנטי ושקט. אך שימו לב, אם תגיעו לכאן בשבתות ובחגים כנראה שלא תהיה כאן לבד. 

בשנת 2015 המקום עבר שיפוץ והוצב במקום לוח זיכרון לזכרה של בר חולי ז"ל שנהרגה במהלך טרק בגלל מפולת סלעים בהודו.

רוצים להמשיך לטייל באזור? הנה כמה רעיונות:

עין אביאל – במרחק של מספר דקות נסיעה מעין נילי, נמצא עין אביאל (בסמוך למושב אביאל) שגם הוא חלק מאפיקי נחל תנינים. מקום מקסים שבו תוכלו ללכת ולהשתכשך במים. מומלץ גם עם הקטנים שנהנים שם מאוד. לפרטים מלאים על המקום לחצו כאן.

מעיין אלרואי ותחנת רכבת העמק המשוחזרת  – מתחת לעיר טבעון, ממש בכניסה לישוב אלרואי, תמצאו מקום שיש בו מתקני רכבת לילדים וגם מעיין לשכשוך. אחד המקומות האהובים עלינו לבילוי עם ילדים.  לפרטים מלאים על המקום לחצו כאן.

פארק הגשרים התלויים  – בעיר נשר שנמצאת בצפון מפרץ חיפה תמצאו את האטרקציה המקסימה הזו. פארק מסודר שבו עובר מסלול טיול בין שני גשרים תלויים ארוכים העוברים מעל חורש טבעי. לפרטים מלאים על המקום לחצו כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com