פארק אלונה מי קדם

בין זכרון יעקב למגידו ממש בין המושבים עמיקם ואביאל תוכלו למצוא את פארק אלונה מי קדם. מי קדם היא ניקבת מים תת קרקעים ואתר ארכיאולוגי שבנו הרומאים. המטרה בבניית הניקבה הייתה להוביל מים מאיזור אחד לאיזור אחר – במקרה הזה הובלת המים הייתה מהאיזור הנקבה ועד לקיסריה שבתקופה זו הייתה עיר נמל גדולה.

רשת תעלות ומנהרות שכוללת צינורות חרס ואמות מים מאיזור אלונה ועד לקיסריה כל זה לשם העברת מים לצורכי שתייה, רחצה, חקלאות ותעשיות בתי המרחץ שהיו בתקופה זו. אורכה של מערכת המים חצתה 23 ק"מ. לאורך כל הדרך של מערכת תעלות המים יש כניסות שהרומאים חצבו כדי לקבל גישה לתעלות לצורך המשך חציבות. עד היום אפשר לראות את סימני החציבה ואת הגומחות בהן הרומאים הניחו את נרות השמן ששימשו כתאורה.

כיום במקום ישנה אחלה אטרקציה המתאימה לכל המשפחה בתוך אתר נקבת המים מהתקופה הרומית. במקום מתקיים סיור של 45 דקות הכולל הליכה בתוך המים שמגיעים לגובה של עד 70 ס"מ ובנוסף ישנו גם סרט קצר. כמה דברים שחשוב להביא: פנס, מצופים, בגדי החלפה. ממליצות בחום להתעדכן על שעות פתיחה של המקום והמחירים דרך האתר הרישמי של המקום. לאתר הרישמי לחץ כאן.

כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: "פארק אלונה – מי קדם". לנוסעים מכביש 4 מדרום או צפון יש לפנות במחלף לכיוון כביש 653 לבנמינה משם להמשיך עם הכביש עד לצומת פיצול כבישים לכביש 654  בסוף הכביש לפנות ימינה לכביש 6533 . לאחר נסיעה של 4 ק"מ מרגע הפניה ימינה תראו בצד שמאל שלכם את פארק אלונה מי קדם.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

שמורת הטבע אלוני יצחק – שמורת הטבע אלוני יצחק נמצאת בדרום רמות מנשה, מדובר על שמורת טבע קטנה שגודלה 157 דונם בלבד אבל היא מבין השמורות היפות והמיוחדות שיש כאן באיזור. למידע מלא המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

ההר העגול – ממזרח למושב עמיקם תוכלו למצוא גבעה עגולה בתוך תחום פארק אלונה – הגבעה קיבלה את שמה ההר העגול ובפסגה תוכלו למצוא את אתר הנצחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

מאגר גלעד – המאגר מתמלא לאחר הגשמים וטיול סביבו הוא חוויה מיוחדת. יש מסלול קצר לאורך המאגר בנוף מקסים. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין אביאל – נחל תנינים מספק לנו המון נקודות מעניינות שבחלק מהן ניתן אפילו להיכנס ולהנות ממימיו הקרירים. אחד מהמקומות הללו הוא עין אביאל. המקום נקרא כך כי הוא נמצא בסמוך למושב אביאל. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין צור – עין צור הוא מעיין נקבה שנמצא ברמת הנדיב, בסמוך לעיר זכרון יעקב, ויש בו מים בכל השנה. לצד המעיין ישנם גם שרידי עתיקות ביניהם בית מרחץ קדום מהתקופה הרומית. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גני הנדיב – גני זיכרון מדהימים ומטופחים בהם יש שבילי הליכה שמתאים לכל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק לאומי קיסריה – גן לאומי קיסריה מציג את אחת מערי הנמל העתיקות והחשובות שידעה ארצנו. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין תרמילאים – נחל זכרונה – עין תרמילאים קיבל את שמו מכמה תרמילאים שסתו משביל ישראל והקימו כאן נקודה מקסימה לצד מעיין קטן שנובע בתוואי נחל זכרונה במורדות חוטם הכרמל. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

מערת המייש – מערה ובמרכזה עץ המייש הנדיר – בחלק הצפוני של זכרון יעקב ישנו מסלול קצר המגיע לנקודת תצפית למערה ששמה מערת המייש. שם המערה ניתן לה בגלל עץ גדול בשם מייש דרומי שבקע מתוך המערה. למידע מלא על המקום לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com