שמורת הטבע תל דן

נחל דן הוא אחד הגדולים והחשובים במקורות הירדן. המים מגיעים אליו מהחרמון וזורמים בנחל בכל ימות השנה. שמורת תל דן סמוכה לקיבוץ דן שבצפון הארץ והיא אחת היפות בארץ. בשמורה יש מספר מסלולי הליכה המתאימים לכל המשפחה וגם עיר מקראית מן העבר.

אנחנו אוהבות להגיע לכאן בעונות השונות מאחר ובכל עונה המקום מקבל ייחודיות שונה. בימים החמים של הקיץ המקום מאפשר הליכה מוצלת במסלולים יפהפיים ומוצלים ברובם, ובסיום ניתן להשתכשך בבריכות השכשוך שבמקום. בחורף המקום מציג זרימה חזקה במלוא עוצמתה, לצד נופים ציוריים.

מה עוד אסור לפספס בשמורה?

 • עץ פו הדוב – מי מאתנו לא גדל על הסיפור של פו הדוב? הרי כולם יודעים שפו היה גר בתוך גזע עץ ענקי שכמותו תוכלו למצוא בתוך השמורה – עץ גדול וחלול – כנסו פנימה עם הילדים, אטרקציה מושלמת.
 • בריכות שכשוך – אנחנו נמליץ להיכנס לבריכות השכשוך רק בימים חמים. בכל זאת מדובר על נחל דן שמקור המים שלו הוא מי שלגים, קררררררר – מצד שני, איכשהו, לילדים זה לא מפריע אף פעם.
 • תל דן – עיר קדומה בת 5,000 שנה. חוויה מקסימה לטייל עם הילדים סביב העתיקות במקום.

אם אתם מתכננים על בריכות השכשוך, הביאו בגדי החלפה. למגיעים עם תינוקות – עם עגלה תוכלו לעשות חלקים קטנים מן המסלול ולכן כדי ליהנות ממלוא היופי שהמקום מציע, מומלץ להגיע עם מנשא.

סרטון המלצה של רשות הטבע והגנים

לפני הגעתכם לשמורת הטבע תל דן – נמליץ לכם להתעדכן באתר של רשות הטבע והגנים על פעילויות המתקיימות בשמורה. לאתר רשות הטבע והגנים לחץ כאן 

באופן כללי, מדובר באזור שהוא אחד היפים והמומלצים לטיולים בכל הארץ. אז אם אתם כבר פה, הנה רעיונות למקומות נוספים שיש באזור המדהים הזה:

 1. שמורת הטבע החולה של רשות הטבע והגנים – למידע מלא לחץ כאן
 2. אגמון החולה של קרן קיימת לישראל – למידע מלא לחץ כאן.
 3. שמורת נחל עיון מפל התנור – למידע מלא לחץ כאן.
 4. שמורת הטבע נחל שניר – למידע מלא לחץ כאן.
 5. אנדרטת אסון המסוקים בשאר ישוב – למידע מלא לחץ כאן.
 6. מצודת נמרוד – למידע מלא לחץ כאן.
 7. תצפית מפל סער – למידע מלא לחץ כאן.
 8. מסלול עין דבשה – למידע מלא לחץ כאן.
 9. מסלול עין תינה-  למידע מלא לחץ כאן.
 10. פינות ישיבה במתחם גן הצפון – נחל שניר – למידע מלא לחץ כאן. 
 11. טיילת עמי – למידע מלא לחץ כאן.
 12. השביל התלוי של הבניאס – למידע מלא לחץ כאן

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com