שמורת הטבע אירוס נצרתי – נצרת עלית נוף הגליל

שביל קצר, נגיש שנמצא מאחורי בית העלמין של נוף הגליל (לשעבר נצרת עלית) יוביל אתכם לטיול פריחה ובו תוכלו לראות בעונת הפריחה את האירוס הנצרתי פרח שנמצא בסכנת הכחדה והוא פרח נדיר – תוסיפו לכל זה גם את נוף הר התבור העגול והמדהים שנמצא ממש מול השמורה. לשמורה יש 2 כניסות, לשם ההסבר נשתמש בכיוונים: צפון ודרום.

כניסה צפונית: הכניסה הזו היא בנקודה הצפונית של בית העלמין ממש מול Merkaza מרכז הקניות הגדול. הכניסה הזו היא לא נגישה ולכן תצטרכו לרדת סביב 10-15 מדרגות שיובילו אתכם אל שביל נגיש ומעגלי עד ליציאה בחלק הדרומי. כדי להגיע אל הרכב חזרה תוכלו לעבור סביב בית העלמין או לחזור באותה הדרך שבאתם. כניסה דרומית: הכניסה הזו היא בנקודה הדרומית של בית העלמין ממש בסמוך למתקן של חברת חשמל. ניתן להחנות את הרכב בחנייה מחוץ לבית העלמין ובצעידה קלה להגיע אל הכניסה שהיא גם הכניסה הנגישה אל השמורה, שימו לב כדי לחזור לרכב בשביל הנגיש תצטרכו לחזור באותה הדרך שבאתם. אנחנו היינו עם עגלה במקום ולכן עשינו את המסלול מעגלי (הרמנו את העגלה במדרגות). כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז "בית העלמין נצרת עילית".

שמורת הטבע אירוס נצרתי היא חלק משביל ישראל, לכן באיזשהו שלב בביקור שלכם תוכלו לראות את הסימון המוכר (כתום כחול לבן) של שביל ישראל. בשמורה הקטנה הזו כמו שמה, צומח בחודשי הפריחה (מרץ אפריל) האירוס הנצרתי השייך לקבוצת אירוסי ההיכל. מסתבר שהאירוס הוא גם סמלה של העיר נצרת עילית – מדובר על צמח נדיר והוא נמצא בסכנת הכחדה. בנוסף תוכלו למצוא כאן גם את הצבעוניים, הרקפות, הפרגים, דבורנית הקטיפה, מינים רבים של סחלבים ואם תרימו את ראשכם מעלה אולי תזכו גם לראות את העופות הדורסים שכאן – הבז האדום והנץ המצוי. כדי להגיע לכאן תוכלו לרשום בוויז: בית עלמין נצרת עלית.

העיר נצרת נחשבת לאחת המתויירות בארץ ובעולם בכלל, בעיקר מאחר שיש בה נקודות עניין רבות לדתות השונות.  למידע על יום טיול בעיר נצרת לחצו כאן. 

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

הר הקפיצה – בכניסה לעיר נצרת עומד לו הר עם תצפית עוצרת נשימה על כל העמק – למידע מלא על המקום ועל מסלול ההליכה לחץ כאן. 

שמורת הטבע אירוס נצרתי – נצרת עלית נוף הגליל – שביל קצר, נגיש שיוביל אתכם לטיול פריחה ובו תוכלו לראות בעונת הפריחה את האירוס הנצרתי פרח שנמצא בסכנת הכחדה והוא פרח נדיר. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

נופארק – הפארק העירוני בנוף הגליל – במהלך שנת 2021 נפתח הפארק העירוני של נוף הגליל – נופארק. מדובר בפארק ענק עם מרחבים גדולים שמטרתו להוות אטרקציה ואתר פנאי לבילוי עם כל המשפחה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

הר התבור – מגוון רחב של מסלולים כמו מסלול שביל הפסגה המפורסם בנוסף תצפית בראש ההר במנזר השתקנים אליו ניתן להיכנס כחלק מביקור בהר העגול – למידע מלא על המקום לחץ כאן.

מעיין בשביל החמישה ומעיין שרונה – 2 מעיינות קרובים יחסית אחד לשני, מעיינות קטנים ונהדרים להגיע בימים החמים עם הילדים. למידע מלא על המקומות ודרכי הגעה לחץ כאן.

פארק חי בעמק – בשנים האחרונות הוקמו יותר ויותר פארקים עירוניים שמציעים אטרקציית בילוי חדשה ומלאה בכל טוב. בירת העמק עפולה גם היא זכתה בפארק עירוני מושקע מאוד – פארק חי העמק! למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שביל נחל ציפורי שביל שמשית – מסלול נגיש לעגלות לכל אורכו ובו ניתן לראות תצפיות אל נחל ציפורי, מערות עתיקות ושלל פריחה שמופיעה כאן בתקופת האביב והסתיו. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עיינות ציפורי – מעיין צלול ומרענן שכדאי לכם להכיר – את נחל ציפורי מזינים שלושה מעיינות: עין יבקע, מעיינות יפתחאל ועיינות ציפורי. בין כביש 79 למושב ציפורי תוכלו למצוא את עיינות ציפורי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com