כריסמס בירושלים – חג מולד כמו בחו''ל

בשנים האחרונות יש מגוון מקומות שאפשר להגיע אליהם כדי לחוות את הכריסמס בישראל. יותר ויותר ערים מצטרפות לחגיגה ביניהן חיפה, נצרת ואזור גליל מערבי. אבל חגיגה אמיתית אותנטית כמו הכריסמס בירושלים לא תמצאו בשום מקום אחר. אז אם יש לכם לילה אחד פנוי בחודש דצמבר, בסמוך לחג המולד, אנחנו ממליצות לקפוץ לעיר המוארת ולהנות מאווירת החג המקסימה. לפני שנפרט על איפה מומלץ לבקר חשוב לציין כי השנה בשל נגיף הקורונה והגבלות ההתקהלות אין אירועים מיוחדים מעבר לקישוטים ולא מעט אירועי און ליין. יש מספר מקומות שנמליץ להגיע אליהם ולא לפספס:

Winter Lights אירוע גדול בגן הבוטני באוניברסיטת ירושלים – במהלך חודש דצמבר החל מ 12/12 ועד 31/12 יהפוך הגן הבוטני מידי יום לשוק אירופאי מלא אורות, ניחוחות, טעמים וחוויות. מסלול הליכה של 700 מטר המתפרש על שטח של 14 דונם ובו תוכלו להנות מתאורה על העצים, שיחים, האגם, דוכני אוכל ועוד… כל זה ברישום מראש באתר הרישמי – לאתר לחץ כאן.

הרובע הנוצרי – לנו יצא מספר פעמים להיות בירושלים ולבקר ברובע הנוצרי, אבל בכריסמס הרובע פשוט מדהים. אין מבנה אחד או סמטה שלא מקושטים באורות החג, בכוכבים, עצי אשוח ובאיילים של סנטה. הרובע הנוצרי מוכר לכולם בזכות כנסיית הקבר שנמצאת במרכזו – אל תפספסו ביקור בה. גם השנה האיזור הזה מקושט אך בשל נגיף הקורונה הוא מקושט פחות, אך עדיין יפה שם.

ימקא – אם אתם מחפשים את שוק המולד המסורתי, תוכלו למצוא אותו כאן בדרך כלל. בשנים עברנו היו פותחים כאן מעל ל 40 דוכנים שונים שיציעו לכם לרכוש כל מוצר כריסמס אפשרי, מקורי, בעבודות יד של בעלי המלאכה ממזרח ירושלים אך לצערנו השנה 2020 השוק לא יתקיים. מה שכן תוכלו למצוא אחלה קישוטים כמו עץ אשוח, פסלי איילים, ומבנים מקושטים.

המתחם הצרפתי – המתחם שנבנה במאה ה 19, בחסות הרוזן דה פיילא מצרפת, מספק לנו קפיצה לחו'ל לרגע. אכסניית נוטר דאם דה פרנס או בשמה השני נוטר דאם דה ז'רוזלם, מבנה מבין המפוארים שיש למקום להציע בתוספת קישוטי חג המולד. מומלץ בחום לטייל באיזור המתחם ולהנות מאווירת החג.

הבית של סנטה – איך אפשר לחגוג את חג המולד מבלי לבקר בביתו של סנטה קלאוס? אז גם בירושלים מדי שנה תוכלו למצוא בעיר העתיקה את ביתו של סנטה. הבית שייך למשפחה שדורותיה אכלסו את העיר העתיקה למעלה מ 700 שנה. מדובר באטרקציה אמיתית למספר רב מאוד של ילדים והורים מרחבי העולם שמגיעים לירושלים בתקופה הזו. יש כאן קופסת התרמה כך שמומלץ בעת הביקור להשאיר מספר מטבעות על מנת שהבית של סנטה יוכל להמשיך לתחזק את עצמו.

Booking.com
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email