בית הגליל - Domus Galilaeae

סביב הכנרת קיימות נקודות עניין ואתרים שהם בעלי משמעות לדתות השונות בעולם. באזור אפשר למצוא אתרים נוצרים ומוסלמים, צ'רקסיים וכמובן יהודים. מדובר במקומות יפים ומעניינים לא פחות, המציגים פיסות היסטוריה ותרבויות שונות. רוב המקומות אינם מצריכים הליכה מרובה מאחר ולא מדובר במסלולים אלא בנקודות עניין.

אנחנו ממליצות לעשות רשימה, לקחת יום שלם ולבקר בכמה מהם. לבית הגליל הגענו "על הדרך" באחד מהטיולים שלנו באזור בכנרת. תמיד ראינו את השילוט והתעניינו והחלטנו לעצור ולהבין מה פשר המקום. בית הגליל הוא בית ספר לכמורה שהוקם לאחר ביקור האפיפיור בארץ בשנת 2004. הוא תוכנן ועוצב על ידי צייר ומספר אדריכלים בקפידה רבה. מדובר במבנה שהוא באמת מרהיב ביופיו, מיוחד המשתלב בצורה מקסימה עם הנוף שסביבו.

במקום אפשר למצוא ספרייה, כנסייה, גנים ירוקים מטופחים בצורה מדויקת להפליא, בית ספר לכמורה ובית תפילה. המקום דוגל בחיבור בין 3 הדתות ומציג גם את השורשים היהודיים שבנצרות. בספרייה ניתן למצוא ספרי קודש ומיצגים מכל 3 הדתות שהמיוחד בהם (לטעמנו) הוא מיצג ענק של לוחות הברית בעברית – כך שאי אפשר שלא להתחבר למקום. במקום מתקיימות הדרכות על ידי הכמרים. אנחנו בחרנו להצטרף לאחת ולדעתנו זו הדרכת חובה.

המדריך יספר לכם על הרעיונות המיוחדים שעומדים מאחורי העיצוב, לכל דבר שם יש משמעות. וכמובן ירחיב על הרקע, על ההיסטוריה ועל ההתנהלות היומיומית במקום. בסיום ההדרכה מגיעים לפנינה של המקום, נקודת תצפית מדהימה ממנה ניתן לראות את הכנרת ואת כל נק' הקודש לדתות השונות שסביבה – אל תפספסו את ההסבר על משמעות הנוף שמולכם! מבחינת נגישות אין בעיה להגיע עם תינוקות בעגלה אך מאחר ומדובר בבית ספר לכמורה מומלץ לשמור על שקט ועל כבוד המקום. הכניסה לאתר וההדרכות במקום ללא עלות. טיפ אישי שלנו – מדובר באחד המקומות הזכורים לנו לטובה.

רוצים להמשיך לטייל באיזור?

המפל הנסתר עין איוב – ליד כנסית הטבחה ישנו מפל קטן שלא רואים אותו מהכביש, חוויה אדירה לשבת תחתיו (כאשר מפלס הכנרת נמוך) – למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי ושמורת הטבע ארבל – אולי מבין התצפיות היפות שיש באיזור הכנרת וניתן גם לעשות אותו כמסלול הליכה עם עליה אתגרית במיוחד. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

יער שוויץ – יער קק'ל מבין היפים והמטופחים שראינו. יש כאן תצפיות על כל איזור הכנרת, הבקעה והרי הגולן – למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

גן לאומי חמת טבריה – בריכות שכשוך בטמפרטורה שונה לצד עתיקות והיסטוריה. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן. 

רוב רוי – שייט קיאקים על גדות הירדנית. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

עין נון – פארק עין נון נמצא בכניסה למגדל, בריכה גדולה ומסביבה דשא ומקומות ישיבה לטובת פיקניק משפחתי. למידע מלא על המקום ודרכי הגעה לחץ כאן.

רוצים עוד המלצות לטיולים או אטרקציות עם הילדיםבואו אל קבוצת הפייסבוק הפתוחה שלנו – יש שם עוד המון רעיונות לטיולים ואטרקציות עם הילדים. בקבוצה תוכלו לשאול ולקבל מידע וגם לשתף אותנו בטיולים שלכם – להצטרפות אל קבוצת הפייסבוק לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרינו גם באינסטגרם לעוד תמונות וחוויות של אטרקציות וטיולים בטבע להצטרפות לאינסטגרם שלנו לחץ כאן.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

Booking.com